شاید بارها در حاشیه جاده های بزرگ . کوچک، تکه های جدا شده تایر های خودرو را مشاهده کرده باشید. این اتفاق در تابستان بیشتر محسوس است و به ویژه در بزرگ راه های مناطق گرم کشور، حاشیه جاده به قبرستان تایر، تبدیل می شود. در واقع محدوده زمانی مشخص اواخر بهار تا اوایل پاییز، در میان رانندگان (به خصوص کشنده های سنگین ) به فصل ترکیدن تایر مشهور است

علائم ترکیدن لاستیک ماشین

  1. تأثیر مستقیم

داستان غم انگیزی که همه ما آن را می دانیم این است که شرایط جاده کشور کاملاً حساس است. اگرچه با تمرینات کلیدی خود را آموزش داده ایم تا از موانع، برآمدگی ها و حفره های جاده به سلامت عبور کنیم اما گاهی اوقات این موانع غیرقابل اجتناب هستند. هنگامی که به شیء غیرقابل اجتنابی در جاده برخورد می کنید، این احتمال وجود دارد که ضربه ناشی از آن سطح تایر را در مقطعی کاهش دهد. این برش در لاستیک خودرو خدشه وارد کرده و منجر به ترکیدن تایر می شود.

  1. استفاده از لاستیک های فرسوده

یکی از عواملی که معمولا باعث می شود راننده در مواقع بسیار بد، دچار ترکیدگی لاستیک شود عدم توجه بهعمر لاستیک هاست. همه لاستیک ها عمر مفید دارند و نهایتا چند ماه پس از عمر اعلام شده می توان ار آن ها بهره برد.

اما بعضی از رانندگان تا زمانی که این لاستیک کار دستشان ندهد، آن را کنار نمی گذارند و لاستیک با نازک شدن و از بین رفتن مواد آن می ترکد و راکب را دچار سوانح خطرناکی می کند.

  1. عبور از یک جسم تیز و برنده

اگر اهل استفاده بیش از حد از لاستیک خودرو نیستید به تعویض در زمان مقرر آن متعهد هستید و یا اینکه از لاستیک های غیر استاندارد استفاده نمی کنید و با هزینه کمی بیشتر از برند های معتبر برای لاستیک خودرویتان بهره می برید، خیلی خیالتان راحت نباشد چرا که همیشه مواد تیز و برنده در جاده می تواند بلای جانتان باشد.

بسیاری از دلایل ترکیدگی لاستیک همین مورد است که رانندگان بدون توجه به جلو و جایی که از آن رد می شوند.رانندگی کرده و با عبور از جایی که پر از جسم تیز و برنده است. باعث وارد شدن خدشه در لاستیک شده و سزایی جز ترکیدگی در انتظار آنها نخواهد بود.

از کجا بفهمیم لاستیک پنچر شده ؟

اگر متوجه شدید که فرمان اتومبیل شما سفت است و چرخش دشوار شده است این از نشانه های پنچر شدن تایر می باشد شما باید با حفظ خونسردی آرام آرام با کنترل دقیق وسیلع نقلیع خود را به سمت خاکی جاده منتقل کنید.

پنچر شدن لاستیک یا همان تایر اتومبیل در حین رانندگی از اتفاقاتی بوده که برای هر راننده ممکن است پیش بیاید و ایمنی سرنشینان خودرو را با خطر مواجه کند، پس لازم است که قبل از وقوع خطر نشانه های آن را بشناسید.

  • سخت شدن رانندگی

اگر متوجه شدید که فرمان اتومبیل شما سفت شده است و چرخش دشوار شده است این نیز از نشانه های پنچر شدن می باشد شما باید با حفظ خونسردی آرام آرام با کنترل دقیق وسیله نقلیه خودرا به سمت خاکی جاده منتقل کنید.

  • لغزیدن خودرو به چپ و راست

ممکن است بعد از پنچر شدن کم کم باد لاستیک خودرو شما خالی شود و این امر باعث لغزش خودرو می شود و بهترین کار انتقال به موقع خودرو به کنار جاده می باشد.

  • لرزیدن لاستیک

لرزیدن لاستیک یکی دیگر از نشانه های پنچری وسیله نقلیه می باشد و عام ترین نشانه در پنچری همین نشانه می باشد و لاستیک های خودرو لرزیده و فرمان نیز اندکی انحراف و تکان پیدا می کند که با در دست گرفتن محکم فرمان به کنترل بهتر وسیله نقلیه خود اقدام نمایید.

باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

لاستیک ,های ,خودرو ,جاده ,شدن ,تایر ,می شود ,می باشد ,نشانه های ,پنچر شدن ,لاستیک خودرو

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
germanshepherdkc behtarindabiran140 drayegh60 sectionaldoor4 akadmusicir fanoostokhial anmechanufac championshipufc cleaningtools digiseo