سیر تا پیاز گاز سوز کردن خودرو

دو گانه سوز کردن خودرو در شهر های بزرگ و شلوغ که تردد شهری و بین شهری در آن بالاست، یکی از راه های کاهش مصرف سوخت و همچنین کاهش آلودگی هوا محسوب می شود.

مزایای یک خودرو دو گانه سوز

  1. صرفه اقتصادی بیشتر به خودرو های بنزین سوز

عمده ترین و اصلی ترین دلیلی که سبب می شود مردم به سمت خوردو های دو گانه سوز متمایل شوند پایین بودن قیمت گاز در مقایسه با قیمت بنزین است.

  1. آلودگی زیست محیطی کمتر و کمک به کاهش گاز های گلخانه ای

کاملا واضح است که یکی از اصلی ترین دلایل آلودگی هوا به خصوص در کلان شهر ها خودرو هستند. کارشناسان بنزین بی کیفت را یکی از دلایل اصلی آلودگی هوا تهران می دانند.

  1. کمک به اقتصاد کشور

خودرو دو گانه سوز از گاز به صورت CNG یا LPG استفاده می کند. این سوخت گازی فرآیندی تولیدی ساده تر و به صرفه تری نسبت به بنزین دارد و در نتیجه از نظر اقتصادی برای کشور به صرفه تر است.

معایب یک خودرو دو گانه سوز

  1. استهلاک بالاتر در بخش موتور و قطعات مصرفی

خودرو دو گانه سوز به دلیل آن که به طور هم زمان از دو سوخت گاز فشرده و بنزین استفاده می کند با گذشت زمان دجار استهلاک شده و توان آن کاهش می یابد. زمانی که سوخت مصرفی خودرو عوض می شود موتور دچار ریپ زدن بیش از حد شده و به اصطلاح خفگی موتور رخ می دهد. این کار سبب می شود که به سوپاپ ها و سرسیلندرهای خودرو فشار وارد شده و در نتیجه عمر قطعات نیز کاهش می یابد.

یکی دیگر از شکایت هایی که از مالکان خودروهای دوگانه سوز به وفور شنیده می شود مربوط به عدم توانایی این خودروها در تامین انرژی موردنیاز کولر آنهاست. به عبارت دیگر زمانی که شما از سوخت گاز استفاده می کنید نمی توانید از کولر خودرو به خوبی استفاده کنید و تهویه مطبوعی نیز در اتومبیل خود داشته باشید چراکه توان خودرو کم است.

  1. حجم کم فضای صندوق عقب

در یک خودرو گاز سوز مخزن نگه داری گاز در صندوق عقب قرار می گیرد و این موضوع سبب می شود که فضای صندوق عقب این خودرو کاهش قابل توجه ای داشته باشد. به همین دلیل است که عموما مالکان خودروهای دوگانه سوز همواره از حجم کم فضای صندوق عقب خود گلایه می کنند.

  1. آسیب پذیری بالا در هنگام تصادفات رانندگی

بسیاری از کارشناسان خودروهای دوگانه سوز را به بمب های ساعتی تشبیه می کنند که در جاده های کشور در حال تردد هستند. پلیس راهور و سازمان استاندارد ایران نیز کیفیت تولیدات دوگانه سوز کشورمان را چندان بالا ندانسته و آن ها را خطرناک توصیف می کنند.

فارغ از آن که خودروهای دوگانه سوز به ذات نسبت به خودروهای بنزین سوز خطرناک تر بوده و ایمنی آن ها کمتر است در کشور ما تعداد کارگاه هایی که به صورت دستی و بی کیفیت و حتی گاها غیر قانونی اقدام به دوگانه سوز کردن خودروها می کنند کم نیست. این خودرو ها اغلب در شماره گذاری نیز مورد تایید واقع نمی شوند. همچنین آمار تصادفات خطرناک آن ها نیز به طور قابل توجه ای بیشتر است.

هشدارهایی که جدی گرفته نمی شوند

تصاویر متعددی از اتصال ناشیانه کپسول گاز خانگی به مخزن سوخت خودروها را دیده ایم و یا کلیپ انفجار خودروها در پمپ های گاز که دل هر بیننده ای را خراش می دهد. حتی اگر موافقان گازسوز کردن خودروها را خوش بین تلقی کنیم باز هم نکاتی وجود دارد که اغلب به آن بی توجهی می شود. مخزن گاز خودروها تحت فشار 200 واحد Bar کار می کنند. شرکت های معتبر تولیدکننده برای افزایش ایمنی این ظرفیت را تا بیش از 400 واحد Bar افزایش می دهند. حالا تصور کنید در یک زیرپله با ابزاری ساده و سرهم بندی مبتدیانه کپسول ساخته و سیستم تبدیل آن نیز از بازار خریداری شده و به خودرو تعبیه می شود. ادامه این داستان کاملاً مشخص است.

در یک جمع بندی می توان گفت اگر مشتری به هر دلیلی به خودروهای گازسوز متمایل شده، بهتر است آن را به صورت صفرکیلومتر از کارخانه تهیه کند و یا مدل دست دوم بااصالت آن را از بازار خریداری کند. در گام بعدی اگر از سلامت فنی خودروی خود اطمینان دارد آن را به مراکز معتبر بسپارد. در غیر اینصورت اکیداً توصیه می شود نسبت به تغییر کاربری سوخت خودروی خود هیچ اقدامی نکند.

باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری شبانه روزی در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو پورشه کاین کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

خودرو ,سوز ,گاز ,های ,سوخت ,نیز ,می شود ,دوگانه سوز ,گانه سوز ,دو گانه ,می کنند ,مالکان خودروهای دوگانه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
test657 amirr0086 parlamoda airlesspump bowl002 faslekbarf vistarayanehis simarooz ghafase zendegisalem01