همانطور که خودتان مستحضر هستید، باطری ماشین یکی از اصلی ترین قطعات خودرو محسوب می شود و از آنجا که همواره عمر طولانی دارد مالک خودرو کمتر به نگهداری و سرویس آن اهمیت می دهد. چون هر برند باطری ماشین که استفاده کنید بسته به موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی که خودرو شما در آن قرار دارد بعد از گذشت چند وقت کارایی خود را از دست می دهد و این وظیفه شما است که مطلع باشید بهترین وقت برای تعویض باتری ماشین چه زمانی است؟ چون در غیر اینصورت زمانی که شما اصلا انتظار خرابی ندارید شما را غافل گیر خواهد کرد.

ساختار باتری ها معمولا به صورت سربی - اسیدی می باشند و بدین شکل است که از صفحات سربی تشکیل شده اند که به طور موازی و عمودی در روبه روی یکدیگر قرار دارند که فضای خالی مابین این صفحات با آب مقطر و اسید سولفوریک پر شده است.

در فصل خیلی سرد و خیلی گرم زمانی که دمای هوا بسیار بالا و یا بسیار پایین است، چون باتری ها برای چنین دماهایی طراحی نشده اند بسیار آسیب پذیرترند.

یکی دیگر از آسیب هایی که به باطری ماشین وارد می شود سیستم غیر اصولی شارژ باتری است. بگذارید با یک مثال برای شما این موضوع را شرح دهم در برخی مواقع سیستم شارژر خودرو خراب شده و میزان الکتریسته بیشتری را تولید می کند و یا پس از شارژ کامل باتری جریان را قطع نمی کند. در چنین شرایط باطری ماشین دچار مشکل می گردد.

این موضوع را در نظر داشته باشید که صفحات داخل باتری بسیار آسیب پذیرند، بنابراین همواره مطمئن باشید که باتری شما توسط گیره های خود به بدنه ماشین وصل شده است.

از دیگر عومل مخرب خودرو اتصال دو سر مثبت و منفی باطری به یکدیگر است . چرا که در صورت برقراری اتصال کوتاه ،صفحات سربی به شدت آسیب دیده و دیگر قادر به ذخیره و یا تولید الکتریسته نخواهند بود.

باتری های اسید- سربی معمولا رفته رفته کارایی خود را از دست داده و این شانس را خواهیم داشت که متوجه زمان تعویض آن بشویم ولی مشکل اصلی در باتری های خشک است که ناگهانی خراب شده و علائمی ندارند.

اصلی ترین نشانه ای که بیانگر زمان تعویض باتری ماشین شماست بد استارت خوردن خودرو است یا حتی ممکن است اصلا استارت نخورد. که بیانگر این مسئله است که باطری ماشین شما شارژ نشده و انرژی لازم برای به حرکت درآوردن میل لنگ وجود ندارد.

این نکته را در نظر داشته باشید که این موضوع می تواند ناشی از ایراد سیستم شارژ موتور باشد.

قابل ذکر است در باطری های خشک نشانگری در روی باتری نسب شده که در زمان سلامت به رنگ سبز است. اما هنگامی که عمر باتری رو به اتمام و یا خراب شده باشد این نشانگر به رنگ قرمز درخواهد آمد. باتری های چشمی شرکت سپاهان باتری دارای این قابلیت می باشند.

باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری شبانه روزی در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو پورشه کاین کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

باتری ,ماشین ,باطری ,خودرو ,های ,سیستم ,باطری ماشین ,باتری ماشین ,است که ,و یا ,تعویض باتری ,تعویض باتری ماشین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
craftkudak trainticket mehdi9070 coredsbd urbaneconomy dry asiatelmobile phw99 iranian-recreational-places swingers