ماشین دنده اتوماتیک

سیستم انتقال قدرت مبتنی بر دنده اتوماتیک، قطع به یقین یکی از مهم ترین اختراعات صنعت خودرو به شمار آمده و با ورود به این بازار، تحول چشمگیری در آن ایجاد نموده رانندگی با ماشین اتومات بسیار راحت تر از خودرو های دنده دستی است و این امر مخصوصا برای افرادی که ساعت طولانی مشغول رانندگی هستند ملموس تر خواهد بود. به ویژه رانندگانی که در داخل شهر رانندگی می کنند. با این وجود، راحت تر بودن به معنی آن نیست که بدون تکرار و تمرین می توان از رانندگی با این خودرو ها لذت برد.

برای رانندگی با ماشین های دنده اتوماتیک باید چه کار کنیم

اول از همه پدال کلاچ و پای چپ را فراموش کنید

ماشین های دنده اتوماتیک، خودشان دنده ها را متناسب با سرعت شما، تغییر می دهند، پس نیازی به انجام حرکت خاصی از سوی شما نمی باشد، به همین خاطر، ماشین های دنده اتوماتیک پدال کلاچ ندارند و تنها پدال گاز و ترمز دارند. پس ضروری است که از پای چپ خود هرگز استفاده نکنید.

چرا نباید از پای چپ در رانندگی با ماشین های دنده اتوماتیک استفاده کنیم

اگر پای چپ شما آزاد باشد، این احتمال بسیار است که بر حسب عادت از هر دو پای خود استفاده کنید. در این صورت به دلیل نبودن پدال کلاچ، به صورت همزمان دو پدال گاز و ترمز را با هم فشار خواهید داد. این حرکت علاوه بر وارد کردن شک شدید به ماشین، سبب توقف ناگهانی و افزایش احتمال تصادف می شود.

حروف روی دنده اتوماتبک

P (پارک):

حرف P روی گیربکس اتومات به معنی پارک می باشد. زمانی که دسته دنده در حالت پارک قرار می گیرد، دنده های موجود داخل گیربکس قفل می شوند . در بسیاری از خودرو های دنده اتومات برای روشن شدن خودرو. به علت مسائل ایمنی، دسته دنده حتما باید روی P قرار داشته باشد.

D (درایو):

برای شروع حرکت، لازم است که دنده را در حالت R قرار دهید. پیش از تغییر وضعیت دنده، لازم است پای خود را روی ترمز بگذارید. سپس دنده را در حالت D قرار داده و به آرامی پای خود را از روی پدال ترمز بر دارید. سپس ماشین به صورت خودکار حرکت خواهد کرد. پس از آن نیز، ماشین به صورت اتومات دنده ها را تعویض می کند.

شما می توانید برای تعویض باطری ماشین به بزرگترین فروشگاه آنلاین فروش باطری ماشین مراجعه کنید.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

دنده ,ماشین ,پای ,های ,پدال ,رانندگی ,های دنده ,دنده اتوماتیک ,پای چپ ,ماشین های ,رانندگی با

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
avazehgostar domainregistration zeulookpocong wonderland1 kharidmahsoulaat pichakjlveh arrtsffer naabzist almondeyes joook-kade