زمان تعویض باتری ماشین

ساختار باتری ها معمولا به صورت سربی - اسیدی می باشند و بدین شکل است که از صفحات سربی تشکیل شده اند که به طور موازی و عمودی در روبه روی یکدیگر قرار دارند که فضای خالی مابین این صفحات با آب مقطر و اسید سولفوریک پر شده است.

واکنش شیمیایی ایجاد شده مابین سرب و این اسید باعث تولید الکتریسته و همچین ذخیره الکتریسته می گردد.شارژ باطری ها در خودرو توسط سیستم شارژر های تعبیه شده در موتور انجام می پذیرد. بعبارتی وقتی که موتور خودرو روشن است دینام را به چرخش در می آورد. در این هنگام دینام به مانند یک ژنراتور الکتریسته تولید می کند که این الکتریسته به باطری ماشین منتقل شده و درون آن ذخیره می گردد تا در هنگام خاموش بودن انرژی مورد نیاز استارت و دیگر وسایل برقی خودرو را تامین نماید.

در فصل خیلی سرد و خیلی گرم زمانی که دمای هوا بسیار بالا و یا بسیار پایین است، چون باتری ها برای چنین دماهایی طراحی نشده اند بسیار آسیب پذیرترند

حال بعد از توضیح این موارد این سوال مطرح است که بهترین زمان برای تعویض باتری ماشین چه وقت است؟

باطری ماشین در شرایط عادی و کاملا نرمال از عمر 4 تا 5 سال برخوردار هستند. اما همانطور که اشاره شده شرایط نرمال هیچگاه برای خودرو وجود ندارد .چرا که خودروها معمولا در نقاط سرد و یا گرم قرار دارند و ضمنا خودرو وسیله است که دائما در حال حرکت بوده و این حرکت به معنی لرزش و تکان است که برای باتری ها مخرب است. از همین رو باطری ماشین معمولا عمر کمتری دارد. بنابراین بهترین زمان تعویض حدود 3 سال خواهد بود. توجه داشته باشید که در این زمان شاید هنوز خودروی شما به صورت نرمال استارت می خورد اما آگاه باشید که ممکن است در تایمی که اصلا فکرش را نمی کنید باتری شما به اصطلاح بخوابد و خودرو استارت نخورد.

این نکته را در نظر داشته باشید که این موضوع می تواند ناشی از ایراد سیستم شارژ موتور باشد.

قابل ذکر است در باطری های خشک نشانگری در روی باتری نسب شده که در زمان سلامت به رنگ سبز است. اما هنگامی که عمر باتری رو به اتمام و یا خراب شده باشد این نشانگر به رنگ قرمز درخواهد آمد. باتری های چشمی شرکت سپاهان باتری دارای این قابلیت می باشند.

برای باطری ماشین باطری اسیدی بهتر است یا باطری اتمی؟

باطری های اتمی چون عمر بیشتری نسبت به باطری های اسیدی دارند همچنین آلودگی کمتری تولید می کنند و نیاز به کنترل و نگه داری ندارند قطعا باطری مناسب تری برای جک اس 3 می توانند باشند و شما می توانید باتری مناسب آن و قیمت باطری ماشین را در سایت باتری کار مشاهده کنید

باتری کار به عنوان یک استارت آپ تخصصی و امداد باتری شبانه روزی در زمینه فروش باطری ماشین و ارائه انواع بهترین باتری ماشین به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو پورشه کاین کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

باتری ,باطری ,ماشین ,خودرو ,زمان ,تعویض ,باطری ماشین ,باتری ماشین ,است که ,تعویض باتری ,و یا ,تعویض باتری ماشین ,زمان تعویض باتری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
shamimejbahar ninjahacker niloofarabyc mypalace araxprint racreboore motherofdevils kafsabi0 learningenglish20 agocrepo