در مقاله قبل از باتری کار به چند مورد از این اشتباهات اشاره کردیم، اکنون به بررسی مورد های دیگر می پردازیم.

  1. بالا بردن دور موتور هنگامی که موتور سرد است :

دادن زمانی دو الی سه دقیقه ای به پیشرانه، جهت درجا کار کردن، بسیار عمل ایده آلی است. موتور خودو در طی این مدت گرم شده و چرخه روغن کاری در میان اجزای آن به نحوه صحیح صورت می پذیرد. اگر چه در طی این مدت باید از فشار آوردن به پدال گاز پرهیز کنید. بالا بردن دور موتور جهت تسریع فرآیند گرم شدن پیشرانه یا برای شنیدن صدای لذت بخش تولید شده از اگزوز ها، سبب تغییرات ناگهانی در دمای بخش های مختلف موتور که هنوز تحت روغن کاری قرار نگرفته اند می شود. به موتور خودرو فرصت کافی را دهید، پس از آن هم صدای بهتری تولید می کند و هم نرم تر کار خواهد کرد.

  1. استفاده از دنده به عنوان تیکه گاه دست

رانندگی با خودرو های دنده ای احساس بسیار خوبی دارد. معمولا زمانی که در حال تعویض دنده ها هستید یک دستتان روی فرمان است و دیگری روی دنده استفاده از دنده به عنوان تیکه گاه دست باعث ایجاد فشار بر روی بوش و هماهنگ کننده ی جعبه دنده می شود و این حرکت باعث ایجاد فرسایش زودتر در این قطعات می شود. بهتر است هر دو دست خود را روی فرمان قرار دهید. در این صورت به سیستم انتقال قدرت خودروی خود بسیار کمک کرده اید و همچنین در هنگام بروز حادثه قدرت مانور بیشتری دارید و راحت تر می توانید خودرو را کنترل کنید.

  1. نصب باربند در مواقعی که به آن نیاز نداریم :

باربند را فقط باید زمانی ببندیم که به آن احتیاج داریم، زیرا وجود باربند باعث بالا رفت مصرف سوخت، حداقل به میزان 10% می شود.

  1. استفاده از ترمز ها در سراشیبی :

پایین آمدن از سراشیبی یا تپه می تواند تا حدودی ترسناک باشد. بعضا برای جلوگیری از افزایش سرعت خودرو یا آمادگی بیشتر برای ترمز ناگهانی، رانندگان پای خود را روی پدال ترمز قرار می دهند، فارغ از آن که این کار فشار و حرارت زیادی در اجزای سیستم ترمز به وجود می آورد و موجب ساییدگی و فرسایش لنت ها و دیسک ترمز می شود.

  1. توجه نکردن به علائم هشدار دهنده :

زمانی که قطعه ای در خودروی شما بد کار می کند این شانس وجود دارد که علائمی در خودرو، شما را از وجود این مشکل آگاه کند. لرزش عجیب در خودرو، ضربه ی گاه به گاه، صدای عجیب، جیر جیر های متناوب و یا دیگر علائم غیر معمول باید بازرسی شوند و نباید نادیده گرفته شوند. شاید در ابتدای شما فکر کنید مشکل خاصی نیست ولی با نادیده گرفتن شما ممکن از یک مشکل کوچیک در خودرو به یک ایراد بزرگ تبدیل شود و شما را در کنار جاده متوقف کند.

شما می توانید سایر مقالات ما را در بزرگترین سایت خرید باتری ماشین مشاهده کنید.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

دنده ,موتور ,ترمز ,خودرو ,روی ,کار ,می شود ,استفاده از ,عنوان تیکه ,تیکه گاه ,گاه دست

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
kavireci novincomputery sanjeshy new-anti-theft-door lebas2020 schuhovteper technofa vistaoptic dsetareh ariaomran