اقامت ترکیه از طریق کار

چرا کشور ترکیه برای اقامت کاری ؟

در حال حاضر اقتصاد کشور ترکیه در رتبه جهان قرار دارد. مهاجرت به ترکیه از طریق کار یکی از امن ترین روش های ورود به خاک ترکیه می باشد و در سال های اخیر ایرانی های زیادی جهت کسب اقامت ترکیه، به ترکیه مهاجرت کرده اند.

درباره کشور ترکیه

کشور ترکیه از لحاظ اقتصاد بسیار پیشرفت داشته است و هم اکنون جز 20 کشور برتر از لحاظ اقتصاد می باشد. اگر چنانچه فردی کشور ترکیه را برای مهاجرت کاری خود برگزیده است، سوالات بسیاری نظیر شرایط کار، شرایط ویزای کار و قوانین کار در ترکیه در ذهن خود دارد. از راه های موجود برای اخذ اقامت کشور ترکیه مهاجرت کاری به ترکیه می باشد. زیرا که پس از اخذ اقامت از طریق کار می توانند برای تابعیت کشور ترکیه نیز اقدام کنند. از شیوه های دیگر می توان از مهاجرت به شیوه سرمایه گذاری و مهاجرت به شیوه تحصیلات ذکر کرد.

همانطور که گفتیم کشور ترکیه پلی میان آسیا و اروپا بوده و بسیار توریست پذیر و کوهستانی می باشد. پاینخت کشور ترکیه شهر زیبا آنکارا می باشد و از دیگر شهرهای معروف ترکیه می توان به استانبول، آنتالیا و ازمیر اشاره کرد. این کشور حدود 78 میلیون نفر جمعیت دارد که اکثر آنها دارای دین اسلام هستند. واحد پول در اینجا لیره می باشد. به علت بزرگی این کشور، ما شاهد آب و هوای متفاوتی از جمله مدیترانه ای و معتدل هستیم. این کشور دارای مرز مشترک با کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان، همچنین بلغارستان، عراق و روسیه می باشد.

مجوز کار Periodical/Definite در ترکیه

این مجوز کاری معمولا به صورت 1 ساله به متقاضیان خارجی ارائه می شود اما برخی از متقاضیان و کارکنان خارجی در صورت داشتن شرایط لازم می توانند اقدام به کسب ویزای کاری 3 ساله کنند. در واقع تمدید ویزای کاری بستگی به تعداد سال هایی دارد که برای آن قرارداد منعقد شده است و به طور معمول 1 ساله یا کم تر است.

مجوز کار Indefinite در ترکیه

این مجوز کاری به متقاضیانی ارائه می شود که حداقل 8 سال به صورت قانونی و بی وقفه در کشور ترکیه زندگی کرده اند و در این مدت حداقل 6 سال مشغول به کار بوده اند. یکی از نکات مهم که باید ذکر شود این است که کسب این مجوز نیاز به داشتن شرایط دیگری غیر از شرایط ذکر شده نمی باشد. با این حال، متقاضیان و افراد خارجی می بایست جهت کسب این مجوز یک گواهی تایید شده توسط پلیس کشور ترکیه ارائه دهند.

مجوز کار Independent در ترکیه

این مجوز کاری به متقاضیان و کارکنانی ارائه می شود که حداقل 5 سال به صورت قانونی و بی وقفه در کشور ترکیه زندگی کرده اند و لازم به ذکر است که برای کسب این مجوز متقاضیان می بایست در نخستین گام گواهی درخواست برای مجوز کار مستقل در کشور ترکیه ارائه دهند. این گواهی به مدت 3 سال اعتبار خواهد داشت و متقاضیان و کارکنان می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز، اقدام به تمدید این گواهی کنند.

مدارکی که متقاضیان کار با تخصص های خاص باید ارائه کنند:

معدل آخرین مدرک تحصیلی. (برای متقاضیانی که تحصیلات عالیه خود را خارج از ترکیه انجام داده اند)

در صورت وم، یک نسخه از مدرک فارغ التحصیلی برای وزارت خانه ترجمه و صحت مدارک تحصیلی یا مدرک فارغ التحصیلی تأیید شود.

ارائه نسخه های قرارداد کاری برای شرکت های گردشگری (به زبان ترکی و زبان اصلی)، به همراه یک توصیه نامه به زبان ترکی.

دریافت گواهینامه مهارت برای خارجیانی که می خواهند در بخش خدمات آموزشی، تحت مجوز وزارت آموزش و پرورش ترکیه مشغول به کار شوند از همان وزارتخانه مربوطه.

تمامی مدارکی که در بالا به آنها اشاره شد، باید توسط متقاضیان اسکن و در زمان ثبت درخواست به صورت آنلاین ارسال شوند.

با ارائه مدارک فوق می توان از وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه اجازه کار دریافت و سپس برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کرد.

مدارک لازم جهت دریافت اقامت ترکیه:

چهار قطعه عکس بیومتریک (احراز هویت-پاسپورتی) تمام رخ - رنگی - 4*3

اصل گذرنامه

کپی صفحات گذرنامه شامل: صفحه حاوی عکس متقاضی، صفحه ای که مهر آخرین ورودی در آن درج شده است، صفحه ای که نشانگر اعتبار و تاریخ انقضای گذرنامه است.

اصل و کپی اجازه کار صادر شده توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

ترکیه ,کار ,کشور ,مجوز ,کاری ,اقامت ,کشور ترکیه ,می باشد ,این مجوز ,متقاضیان و ,در ترکیه ,دریافت اقامت ترکیه ,امنیت اجتماعی ترکیه ,کشور ترکیه ارائه ,کشور ترکیه زندگی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
golbontk cjss hikvisioniran gamaaboulfazl alkanchat teraketmarkazchap nikan366 maiwalibis mohsenzanjani pooster17