چگونه باطری ماشین را شارژ کنیم.

قبل از اتصال شارژ باطری ماشین به باتری تمام خانه های باتری راجداگانه چک کنید. سطح الکترولیت هر خانه باتری کنترل شود و اگر کم است آب مقطر به آن خانه باتری اضافه شود. ترمینال مشکی رنگ منفی شارژ باتری را به قطب منفی باتری ماشین و ترمینال قرمز رنگ مثبت شارژر باتری را به قطب مثبت باتری ماشین اتصال دهد.

چگونه از شارژر باطری ماشین استفاده کنیم؟

در تمام خانه های باتری ماشین را جدا کنید. سطح الکترولیت هر خانه باتری ماشین را کنترل کنید اگر کم است فقط آب مقطر به آن اضافه کنید. دستگاه شارژ باطری ماشین را به برق 220 ولت تک فاز وصل نمایید و نسبت به ولتاژ باتری ماشین، ولتاژ خروجی دستگاه شارژر باتری ماشین را تنظیم کنید و ترمینال مشکی رنگ منفی دستگاه شارژ ر باتری را به قطب منفی باتری ماشین و ترمینال قرزمز رنگ مثبت دستگاه شارژر باتری را به قطب مثبت باتری ماشین اتصال دهید.

تفاوت شارژ کردن باطری ماشین به روش کند یا تند؟

  1. روش شارژ کند
  2. روش شارژ تند یا سریع

در روش شارژ کند آمپر کمتر در زمان بیشتر به باطری می دهند تا باطری کاملا شارژ شود. زمان لازم برای شارژ کند حدود 24 ساعت می باشد در این روش باطری به خوبی و کامل در مدت زمان مناسب شارژ می شود.

اما در روش سریع بر عکس شارژ کند عمل می شود.

یعنی آمپر بیشتر در زمان کمتر به باطری می دهند تا باطری شارژ شود. زمان لازم برای شارژ باطری تند نیم ساعت تا یک ساعت می باشد. روش تند فقط در مواقعی انجام می شود که زمان کافی برای انجام شارژ کند نباشد و عجله داشته باشیم چون در این روش ممکن است صفحات باطری به علت حرارت زیاد آسیب ببینید.

مراحل شارژر باطری ماشین

گام اول

اولین قدم جهت شارژ باطری اتمی در خانه، خارج کردن آن از اتومبیل است. شما باید بدانید که چگونه باطری را از ماشین خارج کنید تا آسیبی به باتری و ماشین وارد نشود. برای این کار، ابتدا کابل های باطری را با آچار شل کنید و سپس برای جدا شدن باتری از جایگاه آن در ماشین تلاش کنید. هنگام کار با باتری اتمی خودرو و خارج کردن آن از ماشین، حتما از عینک ایمنی و دستکش محافظ استفاده کنید. در باطری اتمی ممکن است موادی وجود داشته باشند که خاصیت خورندگی داشته باشند و یا به گونه ای دیگر به شما آسیب بزنند. پس پیش از هر چیزی، حتما دفترچه راهنمای باطری اتمی ماشین خود را با دقت مطالعه کنید تا از هر گونه حادثه احتمالی جلوگیری کنید.

گام دوم

قدم بعدی، رفتن به سراغ شارژر باطری اتمی است. برای شارژ باطری اتمی در خانه به شما توصیه می شود که از شارژر سه مرحله ای استفاده کنید. این نوع شارژربرای باطری شما مناسب است و قیمت معقولی دارد. شارژر را به منبع برقی مانند جریان برقی خانگی متصل کنید؛ ولی آن را روشن نکنید و اجازه دهید که کمی خاموش بماند. یک باتری اتمی مجهز به لوله کوچکی به نام لوله تخلیه است که حضورش منجر می شود تا گازهای داخلی باطری اتمی از آن خارج شوند. اطمینان حاصل کنید که این لوله مسدود نشده و کاملا باز است. قطب مثبت باطری را به قطب مثبت شارژر و قطب منفی باطری را به قطب منفی شارژر متصل کنید.

گام سوم

حالا زمان آن رسیده که ولتاژ شارژر را تنظیم کنید. به هر میزان که ولتاژ شارژر را کمتر تنظیم کنید، باطری شما دیرتر شارژ می شود. ولی هیچوقت با بالاتریت میزان ولتاژ به شارژ کردن باطری خود اقدام نکنید. بلکه بهترین محدوده ولتاژ را با توجه به نوع باطری خود انتخاب کنید تا به ماندگاری باطری اتمی خود کمک کنید. پس از تنظیم ولتاژ شارژر، آن را روشن کنید. حدود 5 ساعت زمان می برد تا مرحله اولیه شارژ را پشت سر گذاشته و 70 درصد باطری خود را شارژ کنید. شارژر به طور خودکار در مرحله دوم شارژ، به ولتاژ پایین تری می رسد. مرحله دوم شارژ ممکن است حتی 10 ساعت هم زمان نیاز داشته باشد. پس از شارژ کامل باطری، شارژر وارد فاز ولتاژ پایین شناور می شود که به آن، شارژ قطره ای نیز می گویند.

گام آخر

پس از این که مطمئن شدید باطری شما به طور کامل شارژ شده، آن را از شارژر جدا کنید یا آن را برای ذخیره سازی طولانی مدت، روی یک شارژر قطره ای قرار دهید. برای نصب مجدد باطری، شارژر را خاموش کنید و سپس سیم های برق را جدا کنید. باطری را به جایگاه خود در ماشین برگردانید و کابل های برق را دوباره متصل کنید. مطمئن شوید که قطب مثبت باطری به کابل های مثبت و قطب منفی باطری به کابل منفی متصل شده. اگر قصد استفاده از باطری را برای چندین هفته ندارید، آن را روی حالت شارژ قطره ای قرار دهید و یا هر چند هفته یک بار آن را دوباره شارژ کنید تا از تخلیه طبیعی باطری جلوگیری شود.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

باطری ,شارژ ,باتری ,ماشین ,شارژر ,قطب ,را به ,باطری اتمی ,می شود ,باتری ماشین ,باطری ماشین ,شارژر باطری ماشین ,دستگاه شارژر باتری ,باتری ماشین اتصال ,مثبت باتری ماشین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
kiamsnag97 hlblack besparid safetyshoesmarket redlovechat iranianlc bitarayanehts panjarehci lotusazar 1399watchs2020