در مقاله های قبلی در رابطه به انواع تبلیغات پرداختیم حال در ادامه داریم:

تبلیغات اسپانسری

تبلیغات اسپانسری یعنی یک شرکت می خواهد، در ازای پرداخت هزینه های یک برنامه، نام شرکتش را تبلیغ کنند. این روش هم در تبلیغات اینترنتی دیده می شود هم در برگزاری رویداد و برنامه های تلویزیونی؛ اما من در دسته بندی اینترنتی قرارش دادم، به خاطر اینکه در حال حاضر بیشتر ویدئوهای فضای مجازی با این روش ساخته می شود ولی به هرحال در تلویزیون و رویدادها هم کاربرد زیادی دارد.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری وقتی وارد سایت های پربازدید می شوید، حاشیه ها و اطراف آن، عکس ها و تصاویر تبلیغاتی را می بینید که با طراحی های جذاب، خودنمایی می کند. این ها تبلیغات بنری هستند. تبلیغات بنری یعنی اینکه شما برای یک مدت زمان مشخص، بنری از یک سایت را می خرید تا تبلیغات خود را در آن قرار دهید.

تبلیغات نوتیفیکیشن

تبلیغات نوتیفیکیشن :این یکی را هم مطمئنم زیاد با آن برخورد داشته اید. فرض کنید، وارد یک سایت یک فروشگاه اینترنتی شده اید و چرخی زده اید، هنگام خروج، آن بالای صفحه از شما می پرسد که می خواهید مطالب یا محصولات جدید به شما اطلاع داده شود یا خیر؟ وقتی شما این سؤال را تائید می کنید؛ از این به بعد روی سیستم شما نوتیفیکیشن محصولات یا مطالب جدید نشان داده می شود بدون اینکه حتی به اینترنت وصل باشید. این هم از تبلیغات نوتیفیکیشن که به Push notification هم شناخته می شود.

انواع پرداخت در تبلیغات اینترنتی

ماهیانه: پرداخت در ازای یک ماه تبلیغات انجام می شود.

مادام العمر: تا وقتی که دو طرف رسانه شان پابرجا باشد، تبلیغ انجام می شود و برای این کار یک هزینه کلی برای همیشه پرداخت می کند.

CPC/PPC) Cost/Pay Per Clicks): این نوع پرداخت به کلیکی شناخته می شود؛ یعنی در ازای هر کلیک که روی تبلیغ شما بشود، به سایت میزبان مبلغی پرداخت می کنید.

CPA) Cost Per Action) به ازای هر عملی که کاربر با وارد شدن به تبلیغ شما انجام دهد، مبلغی به سایت میزبان پرداخت می کنید. مثلاً در ازای هر خرید، 2000 تومان می پردازد.

CPI) Cost Per Install) در اینجا پرداخت هزینه در ازای هر نصب است که برای تبلیغات اپلیکیشن ها خیلی کاربرد دارد. مثلاً شما تبلیغ اپلیکیشن خود را به یک سایت می دهید و می گویید در ازای هر نصبی که از طریق سایت شما صورت گرفت، 500 تومان پرداخت می کنم.

CPM) Cost Per mille) به ازای هر هزار باری که تبلیغ شما دیده شود، یا هر هزار دفعه ای که کلیک بگیرد، مبلغی به سایت تبلیغ کننده پرداخت می کنید.

ROAI) Return on Advertising Investment): بازگشت سرمایه شما به ازای هزینه ای است که برای تبلیغات کرده اید. برای محاسبه این شاخص، درآمد حاصل از تبلیغات را تقسیم بر هزینه تبلیغات می کنند؛ بنابراین هرچه این عدد بزرگ تر باشد، شما تبلیغات بهتری داشته اید. خب این پرداخت چگونه انجام می شود؟ مثلاً من به گوگل می گویم اگر با تبلیغاتی که برای شرکت ما می کنی، بازگشت سرمایه دو برابر داشته باشم، من مبلغ مشخصی به تو پرداخت می کنم. این بهترین نوع پرداخت است چون معامله در صورت خرید و سود نهایی است.

targetانواع هدف گیری در تبلیغات اینترنتی

یادتان نرفته که گفتیم قرار است قبل از تبلیغات مشتری خود را بشناسید و مرتبط با آن ها تبلیغات کنید. نگران نباشید در تبلیغات دیجیتال این کار هوشمند و اتوماتیک انجام می شود. شما فقط باید بدانید نوع هدف گیری مخاطب توسط شبکه های تبلیغاتی بر چه اساسی است.

نوع مخاطب (Audience): تبلیغات شما را بر اساس اینکه مخاطب شما کیست، نشان می دهد. اینکه مخاطب شما چه شغلی دارد؟ چه علایقی دارد؟ چه چیزهایی را دنبال می کند. مخاطبان یک سایت ورزشی قطعاً علاقه مندان به ورزش هستند پس تبلیغات ورزشی در آنجا ممکن است بسیار دیده شود.

ویژگی های جمعیت شناختی (Demographic): اینکه کاربران چه رده سنی دارند؟ زن هستند یا مرد؟ در نهایت، تبلیغات مرتبط با هر گروه داشته باشید.

موضوع (Topic): تبلیغات بر اساس موضوعاتی که کاربران علاقه دارند، برایشان نمایش داده شود. مثلاً کالاهای ورزشی برای علاقه مندان به ورزش نشان داده شود.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

تبلیغات ,پرداخت ,یک ,ازای ,سایت ,تبلیغ ,می شود ,ازای هر ,پرداخت می ,در ازای ,تبلیغات بنری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
chakavakifly dastanhayeman kimiakhak radhem kiamsnag61 finalecr namigasht ghabevshishei paiezzard3 khabar2roz