برای حل موقت مشکل پیش آمده و روشن شدن خودرو، دو راه حل وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

۱. بررسی سالم بودن اتصالات باطری ماشین

اگر با مشکل استارت نخوردن خودرو یا روشن نشدن موتور آن روبرو هستید بهتر است پیش از انجام هر کاری به بررسی اتصالات باتری بپردازید. به این معنی که سعی کنید از این موضوع خاطرجمع شوید که آیا محل اتصال سیم های باتری با ورودی های آن شل شده است یا این که مشکل خاصی ندارد. در صورت شل بودن محل اتصال سیم ها با باطری ماشین سعی کنید آنها را کاملا محکم کنید و خودرو را روشن کنید. در هنگام انجام این کار بهتر است از دستکش لاستیکی که یک عایق در برابر جریان الکتریکی محسوب می شود استفاده نمایید. در صورتی که محل اتصال سیم ها به باطری ماشینمشکلی نداشته و کاملا محکم باشد اما خودرو همچنان استارت نخورد و موتور آن به کار نیافتد، چاره ای جز رفتن به سراغ راه حل بعدی نیست.

۲. باتری به باتری کردن

راه حل دوم که یکی از رایج ترین راه های مقابله با مشکل خوابیدن باتری ماشین به شمار می رود استفاده از روش جامپ استارت کردن است. در این روش که با نام باتری به باتری کردن نیز در میان رانندگان شناخته می شود از باتری یک خودروی دیگر برای روشن کردن موتور خودروی معیوب استفاده می شود. در واقع می توان از طریق اتصال باتری سالم به باتری مُرده از طریق کابل جامپر اقدام به احیای آن نمود.

در صورت به کار بردن این روش بهتر است از کابل های مناسب و باکیفیت برای روشن کردن خودروی معیوب استفاده کرد. چرا که ممکن است نوسانات جریان الکتریکی منجر به بروز آسیب های جدی در باتری خودروی معیوب شود. در این میان حتی تفاوت آمپراژ ایجاد شده می تواند منجر به آتش سوزی در خودرو گردد و مشکلاتی کاملا جدی را برای مالک آن ایجاد نماید. بنابراین همواره سعی کنید هنگام باتری به باتری کردن خودرو کابل های باکیفیت را مورد استفاده قرار دهید.

پس از خوابیدن باتری ماشین چه باید کرد

روش باتری به باتری کردن یا جامپ استارت کردن دو خودرو

اگر قصد داشتید برای احیا کردن باتری خودرویی که خالی شده است از باتری یک خودروی سالم استفاده کنید و روش جامپ استارت کردن یا باتری به باتری کردن را به کار ببرید بهتر است مراحلی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت را مو به مو اجرا نمایید.

ابتدا کاپوت هر دو خودروی سالم و معیوب را تا حد امکان به یکدیگر نزدیک کنید و دو خودرو را درست روبروی یکدیگر قرار دهید. البته به این نکته توجه داشته باشید که دو خودروی سالم و معیوب به یکدیگر نچسبند و اندکی از هم فاصله داشته باشند. همچنین باید به این نکته توجه دشته باشید که پیش از آغاز عملیات جامپ استارت باید موتور هر دو خودرو خاموش باشد. پس از آن باید کاپوت هر دو خودرو را باز کنید.

برای اتصال باتری دو خودرو به یکدیگر دو گیره ی سیاه و دو گیره ی رنگی (معمولا قرمز) وجود دارد. هر کدام از این دو گیره به دو سر کابل هم رنگ با خود متصل هستند. باید توجه داشت که هر کدام از این دو گیره به قطب های هم نام در دو باتری سالم و خالی متصل شود. آن گونه که دو گیره ی رنگی باید به قطب های مثبت دو باتری متصل گردد. بنابراین ابتدا این دو گیره را به دو قطب مثبت هر دو باتری متصل کنید.

پس از آن نوبت به اتصال یکی از گیره های سیاه به قطب منفی باتری خودروی سالم می رسد. در این مرحله برخلاف مرحله ی قبل وم رعایت ترتیب ضروری است. پس حتما ابتدا سر گیره ی سیاه را به قطب منفی باتری سالم و پُر متصل کنید. پس از این اتصال نباید جرقه ای ایجاد گردد.

همچنین باید توجه داشته باشید که سر دیگر گیره نباید در این مرحله به قطب منفی باتری خالی متصل شود. به جای آن باید سر گیره را به پایه های فی متصل شده به موتور خودروی معیوب متصل نمایید. دقت کنید که این مراحل را اشتباه انجام ندهید.

اگر موفق به انجام مراحل فوق نشدید می توانید با بزرگتری سایت فروش باطری ماشین تماس گرفته و از خدمات تعویض باتری ماشین در محل بهره مند شوید.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

باتری ,خودرو ,گیره ,های ,خودروی ,متصل ,به باتری ,باتری به ,دو گیره ,باتری کردن ,به قطب ,توجه داشته باشید ,خودروی معیوب استفاده ,موتور خودروی معیوب ,خوابیدن باتری ماشین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
clinicalhealth tyiucfe ronia96 paksazanmohit postbar1 azmoonmaz behnanraya pinfile luwagooggart aluminiumprofiles