چه موقع و چگونه باید کابل های باطری ماشین را تعویض کرد.

کابل های باتری خودرو مسئول انتقال برق از باتری به دیگر اجزای ماشین ( مانند استارت، دینام و جعبه فیوز ) هستند. در واقع بدون کابل های باتری، هیچگونه برقی در هیچ جای خودرو نخواهد بود. کابل باتری از یک سر به باتری و از سر دیگر به قطعات برقی وصل می باشد. توجه داشته باشید که خوردگی کابل ها باعث می شود تا اتصال برق ضعیف گردد که همین مسئله امکان انقال جریان کافی به قطعات برقی را سلب می نماید.

علائم تعویض باطری ماشین

  1. 1. استارت نخوردن خودرو
  2. 2. شنیدن صدای غیژ، هنگام استارت خوردن
  3. 3. کار نکردن برخی از قطعات برقی مانند چراغها، رادیو و برق

آموزش تعویض کابل باطری ماشین

اگر چه به نظر ساده است، اما کابل های باتری یکی از مهم ترین اجزای سیستم الکتریکی خوردو هستند. آنها به عنوان یک اتصال بین منبع اصلی خودرو، باتری، و راه اندازی، شارژ، و سیستم های الکتریکی عمل می کنند.به دلیل ماهیت عملیاتی باتری های خودرو، کابل های باتری اغلب مستعد خوردگی در داخل و هم در ترمینال هستند.

چون کابل ها معمولاً نسبتا ارزان هستند، همیشه توصیه می شود زمانی که بیش از حد استفاده و فرسوده شده اند، جایگزین شوند.در این مرحله از طریق راهنمای گام به گام این بخش از مقالات باتری کار، ما به چگونگی بازرسی، برداشتن، و نصب کابل های باتری، با استفاده از چیزی بیش از چند ابزار دست پایه می پردازیم.

آموزش مرحله به مرحله تعویض کابل های باطری ماشین

مرحله 1: بررسی اجزای باتری.

کابل های باتری که می خواهید تعویض کنید را بررسی کنید. هر دو کابل های مثبت و منفی را در تمام طول مسیر از ترمینال های باتری به جایی که به وسیله نقلیه متصل می شوند، دنبال کنید. کابل ها را شناسایی کنید تا تعویضتان صحیح باشد، یا اگر کابل ها عمومی هستند، کابل های جدید دارای طول کافی برای تعویض کلیدهای قدیمی باشند.

مرحله 2: برداشتن پایانه باتری منفی.

هنگام جدا کردن باتری خودرو، استانداردش این است که ابتدا پایانه منفی را حذف کنید. این کار اتصال زمین را از سیستم الکتریکی وسیله نقلیه حذف می کند و امکان هر گونه شوک الکتریکی تصادفی را از بین می برد.

پایانه منفی باتری معمولاً توسط کابل باتری سیاه یا با علامت منفی مشخص شده روی پایانه شناخته می شود. پایانه منفی را قطع کرده و کابل را ازسر راه کنار بکشید.

مرحله 3: حذف پایانه مثبت.

هنگامی که پایانه منفی حذف شد، به همان شکل پایانه مثبت را حذف کنید. پایانه مثبت با علامت اضافه، مقابل منفی است.

مرحله 4: برداشتن باتری از موتور.

زمانی که هر دو کابل قطع شده اند، هر گونه مکانیسم ایمن در پایه یا بالای باتری را از بین می برند و سپس باتری را از دهانه موتور جدا می کنند.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

کابل ,باتری ,های ,پایانه ,منفی ,مرحله ,کابل های ,باطری ماشین ,های باتری ,را از ,کابل ها

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
jovedresy kalaha2 negaretrain technologyir elunstanril storepars medadntarh nika-mika upamedia pembvolhalo