خوابیدن باطری ماشین به عنوان یکی از مشکلات رایج مرتبط با سیستم برق رسانی خودرو شناخته می شود که به نام های دیگری نظیر مردن باتری، خالی شدن باتری یا دشارژ شدن باتری هم معروف است. دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل خالی شدن شارژ باتری خودرو است. به این معنی که باتری خودرو بنا به دلایل مختلف دیگر توانی به منظور تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز الکتریکی برای فعالیت سیستم برق رسانی خودرو را ندارد.

مشکل خوابیدن باطری ماشین بیش از هر چیز خود را در روشن نشدن موتور خودرو یا استارت نخوردن آن نمایان می سازد. البته این موضوع می تواند به دلایل دیگری نظیر خرابی سیستم استارت خودرو یا وجود عیب و ایراد در دینام آن هم به وجود آمده باشد. در هر حال مشکل روشن نشدن موتور خودرو به هنگام استارت زدن آن از وجود عیب و ایراد در سیستم برق رسانی خودرو ناشی می شود. اما چگونه و از کجا بفهمیم که دلیل اصلی به کار نیفتادن موتور خودرو پس از استارت زدن، خوابیدن باتری ماشین است و این مشکل به سایر قطعات موجود در سیستم برق رسانی اتومبیل مربوط نمی شود؟

چگونه از خوابیدن باتری ماشین اطمینان حاصل کنیم؟

اگر از سالم بودن دینام خودروی خود به صورت صد در صد اطمینان دارید اما موتور آن پس از استارت خوردن روشن نمی شود، عیب و ایراد اصلی خودروی شما به احتمال فراوان از سیستم استارت آن است. حال این مشکل می تواند به باطری ماشین و عیب و ایرادهای رایج وابسته به آن مربوط باشد. به طور حتم یکی از ایرادهای مذکور خوابیدن باتری ماشین خودرو است. از جمله نشانه های ظاهری رایجی که می تواند بر این مشکل دلالت داشته باشد بلند شدن صدایی شبیه به تلق تلق کردن هنگام استارت خوردن خودرو است. در چنین شرایطی معمولا موتور خودرو روشن نمی شود و پس از چند بار استارت زدن ممکن است سر و صدای مذکور نیز دیگر به گوش نرسد.

برای اطمینان یافتن از این موضوع که آیا به عنوان راننده ای که خودروی او استارت نمی خورد با مشکل خوابیدن باتری ماشین روبرو هستید یا خیر می توانید موتور خودرو را با هل دادن آن روشن کنید. پس از انجام این کار تمام سیم های متصل به باتری را جدا کرده و اندکی صبر کنید. اگر دینام خودرو توانایی شارژ کردن سیستم برق رسانی خودرو را نداشته باشد موتور آن تنها پس از سپری شدن لحظه ای کوتاه خاموش می شود.

بنابراین در چنین شرایطی احتمالا مشکل استارت نخوردن از باتری خودرو نیست و به سایر اجزای سیستم برق رسانی آن مانند دینام مربوط می شود. اما اگر موتور خودرو روشن بماند و به کار کردن ادامه دهد، به احتمال فراوان مشکل عدم روشن شدن موتور از باتری خودرو است. البته باید به این نکته توجه داشت که به طور کل خوابیدن باتری ماشین با خرابی باتری کاملا متفاوت است و نباید این دو موضوع را یکی دانست.

در صورت خرابی باتری خودرو باید در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به تعویض آن اقدام کرد. اما مشکل خوابیدن باتری ماشین می تواند با شارژ شدن مجدد آن برطرف شود. حال شاید این پرسش مطرح شود که دلایل خوابیدن باتری ماشین چیست و چگونه می توان از آنها اجتناب کرد؟

که در این زمان شما می توانید با تماس با باتری کار از خدمات رایگان تعویض باتری ماشین در محل برخوردار شوید.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

خودرو ,باتری ,ماشین ,استارت ,خوابیدن ,مشکل ,باتری ماشین ,خوابیدن باتری ,برق رسانی ,موتور خودرو ,سیستم برق ,خوابیدن باتری ماشین ,خوابیدن باطری ماشین ,مشکل خوابیدن باتری ,نشدن موتور خودرو

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
aroosodamad parastoofunec drayegh21 kiamsnag43 tasalittfleec chegooneh khafesharif takhfifdigikala naghshenareng tarhatorange