یاتاقان زدن چیست و چه دلایلی دارد؟

یکی از اصطلاحات مکانیکی و فنی خودرو یاتاقان است که در صورت خراب شدن یاتاقان ها به اصطلاح می گویند خودرو یاتاقان زده است.

یاتاقان ها دسته ای از اتصالات هستند که گاهی به شکل گوی مانند و گاهی به شکل پایه تولید می شوند. یاتاقان ها از بخش های مختلفی تشکیل شده اند و از متریال های بسیار متنوع و در اشکال گوناگونی تولید می شوند.

یاتاقان ها اغلب بر روی شفاف های دوار و با زاویه اتصال مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که گاهی به عنوان بخشی از سیستم درگیر می شوند و گاهی نیز از طریق پایه بر روی سطوح می نشینند.

حال به اینکه منظور از یاتاقان چیست می پردازیم

هر عاملی که باعث دفرمه شدن یا آسیب دیدن یاتاقان ها شود، به طوری که یاتاقان به میل لنگ بچسبد یا بیش از حد از آن فاصله بگیرد، لایه روغن دیگر قادر نخواهد بود به درستی فضای خالی میان این دو را پر کند، به اصطلاحاً در این وضعیت گفته می شود که موتور یاتاقان زده است.

انواع یاتاقان ها

یاتاقان ساده: این مدل عمر زیادی ندارند وو به علت اصطحکاک بالا دچار لقی می شوند. از این یاتاقان ها برای خودرو هایی با سرعت پایین استفاده می شوند.

یاتاقان غلتشی: در ساختار این نوع یاتاقان از ساچمه هایی به منظور کاهش سایش و اصطحکاک و چرخش آسان تر استفاده می شوند

یاتاقان لغزشی: به منظور کاهش اصطحکاک در این مدل از سیال یا گاز برای تحمل بار استفاده می شود. واضح است که چون سایش در این نوع یاتاقان کمتر از نمونه های پیشین است طول عمر بالایی

یاتاقان مغناطیسی: در این مدل به جای ساچمه یا سیال از میدان مغناطیسی برای جلوگیری از برخورد دو قسمت فی به یکدیگر استفاده می شود. این نوع یاتاقان ها طول عمر بالایی نسبت به سایر مدل ها برخوردار است.

شما می توانید در صورت تمایل سایر مقالات ما را در باتری کار دنبال کنید. در ضمن باتری کار آماده ارائه فروش اینترنتی باطری ماشین و بهترین باتری ماشین ایرانی می باشد.

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

یاتاقان ,ها ,شوند ,استفاده ,های ,گاهی ,یاتاقان ها ,می شوند ,در این ,استفاده می ,شوند یاتاقان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
websitedesign trainticketprice arashkamalnovin masssohop shahabiyan xn--mgbaaaaq2b5eueza87lbadba zabanamozb pentax1 platlegtite computercommunity