دلایل خالی شدن باطری ماشین

در مقاله ای با عنوان باطری ماشین در باتری کار راجب نقش باتری در ماشین صحبت کردیم. اکنون راجب دلایل خالی شدن باطری ماشین صحبت خواهیم کرد.

باتری خودرو یکی از قطعاتی است که به دلایل زیادی دچار آسیب می شود که یکی از این موارد خالی شدن باتری در زمان خاموش بودن موتور است در ادامه این مقاله 5 دلیل عمده خالیشدن باتری ماشین را بیان خواهیم کرد.

  1. خطای انسانی

شما تا به حال حداقل یکبار این کار را انجام داده اید، از سرکار به خانه می آیید، زمانی که خودرو را پارک می کنید فراموش می کنید چراغ ها را خاموش کنید یا حداقل اینکه آنها را کامل خاموش نمی کنید. در طول مدت شب باتری خودروی شما خالی می شود و صبح خودروی شما روشن نخواهد شد. از موارد دیگری که می توان اشاره کرد این است که :

  • چراغ های داخل کابین خودرو را خاموش نکرده اید، این اشتباه بسیار رایج است زیرا اکثر خودرو ها خاموش شدن چراغ داخل کابین را بعد از ترک خودرو کمی به تعویق می اندازند، بنابر این راننده متوجه روشن ماندن چراغ ها نمی شوند.
  • درب کاپوت را کاملا نبسته اید
  1. خراب بودن دیود دینام

دینام خودرو وظیفه ی شارژ مجدد باتری و برق رسانی به سیستم های برقی مختلف خودرو را دارد. اگر دینام خودرو دارای دیود معیوبی باشد می تواند باعث خالی شدن باتری خودرو شما شود. یک دیود بد می تواند سیستم برقی خودرو را حتی وقتی که خودرو خاموش است شارژ کند در نتیجه زمانی که می خواهید خودرو را روشن کنید، روشن نمی شود.

  1. اتصالی در سیستم برق

وجود کوچک ترین اتصالی در سیستم برقی خودرو می تواند باعث حالتی شود که به آن به اصطلاحا برق ی گفته می شود. پیدا کردن چنین ایرادی بسیار مشکل است، ولی بهتر است در صورت مواجه شدن با آن ها، ابتدا چراغ های داشبورد و صندوق عقب را چک کنید. ممکن است این چراغ ها در زمانی که لازم نیست هم روشن باقی بماند و باعث خالی شدن باتری شوند.

باتری کار با بزرگترین فروشگاه، فروش اینترنتی باتری ماشین آماده ارائه بهترین باطری ماشین به شما عزیزان می باشد. ما را در باتری کار دنبال کنید

دلایل خالی شدن باطری ماشین

به وبلاگ خود خوش امدید

تاریخچه صنعت خودرو و باطری ماشین

خودرو ,باتری ,ماشین ,شدن ,خالی ,خاموش ,خالی شدن ,خودرو را ,باطری ماشین ,شدن باتری ,باتری کار

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
pikasotarhs kalegame baghisepidar oven910103 rapelist eresghdprwti multimeter1 zabanamozb irancarpetmag